Zwiększ bezpieczeństwo organizacji kontrolując działania użytkowników z dostępem uprzywilejowanym. Automatycznie zmieniaj hasła i nagrywaj sesje, gdy do firmowej sieci wpuszczani są outsourcerzy. Z Senhasegura wszystko wykonasz szybko i sprawnie — to jeden z najbardziej przyjaznych w użytkowaniu system klasy PAM.
Senhasegura
Naruszenie dostępu to ryzyko dla całej organizacji
W Twojej organizacji zdarzają się przypadki nadużycia uprawnień?
Chcesz efektywnie zarządzać dostępami uprzywilejowanymi?
Chcesz zabezpieczyć infrastrukturę, gdy do sieci uzyskują dostęp osoby trzecie?
Chcesz zmniejszyć koszty operacyjne zarządzania dostępem uprzywilejowanym?
Szukasz intuicyjnego i łatwego w zarządzaniu systemu kontroli dostępu?
Przejmij kontrolę nad dostępami uprzywilejowanymi z Senhasegura
Senhasegura jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą mieć pełną kontrolę nad dostępem do swoich systemów i danych. Ten system kontroli dostępu pozwoli Ci łatwo monitorować i zarządzać dostępem na różnych poziomach, od użytkowników zewnętrznych, takich jak dostawcy usług, po kluczowych administratorów wewnętrznych. Senhasegura skutecznie zapobiega cyberatakom przeprowadzanym przy użyciu uprzywilejowanych danych uwierzytelniających, a do tego zapewnia zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony danych.
01
Łatwo i szybko zarządzaj poświadczeniami
02
Zmieniaj hasła automatycznie
03
Nadawaj dostęp do systemów lub urządzeń bez przekazywania haseł
04
Automatycznie nagrywaj i kontroluj sesje użytkowników
05
Wprowadź rygorystyczne zabezpieczenia kontroli dostępu
Wypróbuj bezpłatnie przez 30 dni
Jak działa kontrola dostępu w Senhasegura?
Senhasegura to system klasy PAM (Privileged Access Management), dzięki któremu możesz w sposób zautomatyzowany zarządzać dostępami i kontrolować działania użytkowników uprzywilejowanych, takich jak Admin, SuperAdmin i Outsourcing IT. Pozwala na wdrożenie rygorystycznej i złożonej kontroli dostępu do danych uwierzytelniających, chroniąc infrastrukturę IT przed naruszeniami zgodności. Dzięki Senhasegura nie musisz ręcznie zmieniać haseł dla użytkowników i urządzeń — system automatycznie zaktualizuje hasła, zgodnie z ustawieniami.
Skorzystaj z 30-dniowego darmowego testu i odkryj możliwości Senhasegura pod okiem naszych ekspertów ds. CyberSecurity.
Automatyczna zmiana haseł
Zmieniaj automatycznie hasła za każdym razem, kiedy zakończona zostanie sesja z wykorzystaniem jednorazowych poświadczeń. Automatyczna zmiana haseł po każdej sesji sprawia, że ryzyko ujawnienia wrażliwych danych jest znacząco ograniczone. A dzięki jednorazowym poświadczeniom, nawet jeśli hasło zostanie przypadkowo ujawnione, nie będzie można go wykorzystać więcej niż raz.
Zbieranie logów
Określ, którzy użytkownicy będą korzystali z sesji logowanych, monitorowanych oraz w pełni nagrywanych, także w przypadku sesji równoległych. To oprogramowanie umożliwia śledzenie aktywności w czasie rzeczywistym, co ułatwia identyfikację nieautoryzowanych działań.
Nagrywanie sesji
Nagrywaj wszystkie zdalne sesje, w tym sesje równoległe i zapisuj je w postaci plików wideo o bardzo dobrej jakości obrazu, przy zachowaniu niewielkiego rozmiaru. Nawet jeśli użytkownik uruchomi wiele sesji jednocześnie, wszystkie zostaną zarejestrowane.
Jump Server
Jump Server to kluczowy element w zabezpieczaniu dostępu do zasobów w sieci korporacyjnej, działający jako pośrednik między użytkownikami, a docelowymi systemami. Dostęp za pomocą Putty (SSH) lub RDP (Remote Desktop Protocol) może się odbyć w ramach sesji monitorowanej, bez potrzeby ujawniania hasła użytkownikom. To dodatkowe zabezpieczenie, które minimalizuje ryzyko wycieku wrażliwych informacji.
Klaster HA (High Availibility Cluster)
Wysoka dostępność (HA) polega na działaniu dwóch lub większej ilości instancji systemu PAM połączonych z synchronizowaną bazą danych. Klaster wykorzystuje równoważenie obciążenia zapewniając stałe działanie w jego obrębie. Praca rozdzielana jest pomiędzy kilka instancji z zapewnieniem bezpieczeństwa, a jeśli jakikolwiek komponent przestanie działać, inne mogą kontynuować pracę.
Kontrola podmiotów zewnętrznych
Za pomocą grup i profili dostępu możesz w kontrolowany sposób dopuścić do swojej sieci podmioty zewnętrzne, np. dostawców usług, nadając im uprawniania wyłącznie do określonych urządzeń i usług w określonym przedziale czasu.
Mechanizm przyznawania dostępu
Kontroluj dostęp do zarządzanych urządzeń i poświadczeń za pomocą wielopoziomowego mechanizmu przyznawania dostępu. Możesz określić różne poziomy dostępu w zależności od roli użytkownika, działu czy projektu i w pełni kontrolować, kto ma dostęp do jakich zasobów.
Audyt poleceń
Skonfiguruj alarmy w ramach sesji SSH, Telnet i baz danych dla wszystkich użytkowników, także z uprawnieniami administratora. Niezależnie od tego, czy użytkownik ma uprawnienia administratora, czy też nie, każde podejrzane działanie zostanie zidentyfikowane i zgłoszone.
Analiza zagrożeń
Śledź na bieżąco potencjalne zagrożenia i podejrzaną aktywność, monitorując tym samym wszystkie operacje wykonywane w ramach uprzywilejowanego dostępu. Dzięki temu ochronisz organizację przed wyciekiem danych oraz umożliwisz szybką reakcję w przypadku ataku.
Audyt i zapewnienie zgodności z regulacjami
Generuj łatwe do wyeksportowania zbiory dowodów za pomocą rozbudowanego menu raportów, zaprojektowanego na potrzeby audytów oraz instytucji nadzorczych. Na potrzeby regularnych audytów można utworzyć dedykowany profil audytora.
Dzielenie poświadczeń
Rozdziel hasła na kilku użytkowników, tak aby każdy z nich był wymagany, by uzyskać dostęp do danego urządzenia, usługi lub aplikacji. Dzięki temu nie jeden użytkownik, a kilku użytkowników musi wprowadzić swoje hasła, aby uzyskać dostęp do zasobu. W praktyce oznacza to, że żadna pojedyncza osoba nie ma pełnej kontroli nad krytycznymi systemami.
Klucze SSH
Oprogramowanie pozwala na bezpieczne przechowywanie kluczy SSH i kontrolę dostępów z ich użyciem. Zarządzanie kluczami SSH jest centralizowane w systemie PAM. Pozwala na szybki dostęp do zasobów docelowych z użyciem kluczy jednocześnie zbierając logi z użycia kluczy i zapewniając pełen monitoring sesji.
Wdrożenie
Kompleksowa usługa polegająca na wdrożeniu tego oprogramowania w Twojej sieci firmowej. Z nami nie tylko zainstalujesz komponenty systemu, ale także dopasujesz możliwości programu do swoich firmowych procesów i procedur. Ułatw sobie „start” i zaproś do współpracy naszego inżyniera.
Warsztaty techniczne
Obowiązków w dziale IT jest mnóstwo, a czasu na samodzielną naukę i szukanie odpowiedzi coraz mniej. Podczas warsztatów prowadzonych przez certyfikowanego trenera Senhasegura dowiesz się, jak zwiększyć efektywność użytkowania rozwiązania klasy PAM, a tym samym podniesiesz poziom bezpieczeństwa swoich krytycznych zasobów.
Skorzystaj z 30-dniowego darmowego testu i odkryj możliwości Senhasegura pod okiem naszych ekspertów ds. CyberSecurity.
Senhasegura vs. inne systemy kontroli dostępu
SENHASEGURA
- Intuicyjny interfejs użytkownika
- Szybka i łatwa konfiguracja
- Odpowiedni system kontroli dostępu dla małych i dużych organizacji
- Zmniejsza problemy w zakresie bezpieczeństwa
- Pozwala chronić dostęp uprzywilejowany w sposób zautomatyzowany i scentralizowany
- Automatyczne resetowanie haseł zgodnie z ustawionym harmonogramem
- Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami wewnętrznymi i kradzieżą krytycznych danych.
- Zarządzanie dostępem z dowolnego miejsca
inne systemy kontroli dostępu
- Trudny interfejs
- Ciężka i powolna konfiguracja
- Systemy niedostosowane do małych i dużych organizacji
- Nie zmniejsza problemów w zakresie bezpieczeństwa
- Brak automatyzacji ochrony dostępu uprzywilejowanego
- Brak automatycznego resetowania haseł
- Brak zaawansowanej ochrony przed kradzieżą danych
- Brak zarządzania zdalnego
Sprawdź, co o Senhasegura mówią nasi klienci
„Audyt konfiguracji był dla nas nowym początkiem z Axence. Pozwolił nam odkryć w wielu obszarach funkcje wspomagające nas w realizacji zadań wynikających m.in. z Krajowych Ram Interoperacyjności czy ochrony danych osobowych w kontekście RODO.”
Paweł Stachura
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
„Korzystanie z usługi audytu konfiguracji pozwoliło nam obiektywnie spojrzeć na poziom zaangażowania tego rozwiązania w naszych bankowych procesach. Usługa przeprowadzona przez doświadczonego inżyniera Cloud Spare pozwoliła nam realizować jeszcze więcej aspektów Rekomendacji D KNF.„
Zawielak Teresa
Beskidzki Bank Spółdzielczy
„O usłudze audytu konfiguracji Axence usłyszałem od kolegi z innego urzędu. Pochwalił się, że Network Security Services zrealizowało u niego tą usługę oraz jak dużo nowych zadań realizuje u niego to oprogramowanie. U nas, po zakończonej usłudze, zespół IT uznał, że to tak jakbyśmy korzystanie z nVision rozpoczęli dopiero dziś, a nie 6 lat temu.„
Lubieniecki Karol
Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
„Wiele złożonych procedur trzeba spełnić przy certyfikacji ISO 27001. Posiadamy Axence od lat, ale dopiero audyt jego konfiguracji otworzył nam oczy na ilość udogodnień, jakie pod normę ISO niesie ze sobą dobrze skonfigurowane i sprawnie wykorzystywane oprogramowania.„
Dudych Roman
Autorobot – Strefa Sp. z o.o.
Wypełnij formularz i bezpłatnie testuj Senhasegura przez 30 dni
Wypełnij formularz
najczęściej zadawane pytania
Czy oferujecie wsparcie techniczne podczas wdrożenia Senhasegura?
Jak długo trwa bezpłatny okres próbny?
Bezpłatny okres próbny trwa 30 dni. W tym czasie można korzystać ze wszystkich funkcji programu takich jak m.in. kontrola dostępu, pod okiem certyfikowanego eksperta Senhasegura.
Czy oprogramowanie jest zgodne z regulacjami dotyczącymi ochrony danych?
Tak, ten system kontroli dostępu zapewnia zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony danych, takimi jak np. GDPR.
Jak ten system kontroli dostępu chroni przed nieautoryzowanym dostępem?
System umożliwia firmie zarządzanie i kontrolowanie dostępów do poszczególnych stref – automatycznie zmienia hasła i nagrywa sesje użytkowników. Ponadto, oferuje różne poziomy dostępu, chroni przed szkodliwymi działaniami użytkowników i pozwala na monitorowanie aktywności na bieżąco. Oprogramowanie to nie tylko zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także oferuje analitykę i raporty, które są cenne z punktu widzenia przedsiębiorstwa.
Jakie są wymagania sprzętowe i programowe?
W tym systemie kontroli dostępu dokładne wymagania mogą różnić się w zależności od skali wdrożenia. Jeśli chcesz poznać szczegóły, wypełnij formularz kontaktowy.
Czy mogę zobaczyć, kto i kiedy korzystał z uprzywilejowanego dostępu?
Tak, Senhasegura oferuje rozbudowane opcje zbierania logów oraz możliwość regularnego monitorowania aktywności użytkowników. Dodatkowo zintegrowane narzędzia w Senhasegura umożliwiają efektywne zarządzanie uprzywilejowanymi dostępami, automatyzując procesy wewnętrzne firmy.
Jak Senhasegura wspiera zarządzanie kluczami SSH?
Senhasegura umożliwia bezpieczne przechowywanie kluczy SSH i kontrolę dostępu z ich użyciem. Zarządzanie kluczami jest centralizowane w systemie PAM. Dzięki zwiększonej funkcjonalności zmniejszasz ryzyko wydostania wrażliwych danych poza infrastrukturę firmy.
Co oznacza "Klaster HA" w systemie kontroli dostępu?
Klaster HA (Wysoka Dostępność – High Availibility Cluster) polega na działaniu dwóch lub więcej instancji, które są połączone z synchronizowaną bazą danych. Dzięki temu, jeśli jedna z instancji ulegnie awarii, pozostałe mogą kontynuować pracę bez żadnych zakłóceń, a dane są chronione.
Czy istnieje opcja audytu i generowania raportów?
Tak, system pozwala na generowanie łatwych do wyeksportowania zbiorów dowodów oraz utworzenie profilu audytora.
Jak mogę uzyskać wsparcie techniczne?
Oferujemy wsparcie techniczne na każdym etapie wdrożenia zarówno poprzez telefon i e-mail, a także dajemy możliwość skorzystania z warsztatów technicznych prowadzonych przez certyfikowanych trenerów.